ozdabianie przedmiotów techniką decoupage
Tagi

Moje prace na allegro


Napisz do mnie!


niedziela, 27 lutego 2011
Krokusy na szkle
Tym razem malowanie na szkle. Duży słoik pomalowałam na biało farbą akrylową metodą tapowania tzn. nabierałam farbę na pędzelek gąbkowy i nanosiłam ją na powierzchnię słoika przez opukiwanie. Ten sposób nie zostawia śladów smug po pędzlu i daje ładną strukturę (gęsią skórkę). Malowałam - tapowałam słoik dwa razy, żeby tło było idealne. Następnie wybrałam serwetkę papierową z fioletowymi krokusami i wycięłam motyw. Kolejny etap to przyklejanie serwetki do słoika - użyłam w tym celu kleju do serwetek. Na wierzch serwetki nałożyłam jeszcze warstwę kleju a  po wyschnięciu całość polakierowałam dwukrotnie. Efekt przedstawiam poniżej.
 

 

Podkładki w czekoladki
Na deser czekoladki - na podkładki. Zrobiłam je i od razu podarowałam. Nie zdążyłam nawet zrobić zdjęcia do zamieszczenia na blogu. Posiadam tylko fotkę (roboczą), którą pstryknęłam gdy podkładki jeszcze wysychały po kolejnym lakierowaniu. Jak zwykle drewniane kwadraty pomalowałam farbą akrylową w kolorze jasnobeżowym, okleiłam wzorkami z serwetek - czekoladki i ziarna kawy - polakierowałam kilka razy i gotowe. Będą kusić przy kawie lub herbacie.
 
czwartek, 17 lutego 2011
Pucharek - lampion
Spróbowałam jeszcze raz ozdobić szkło. Tym razem wybrałam pucharek do lodów, który najpierw umyłam i dokładnie osuszyłam. Z jednobarwnego papieru ryżowego -  pomarańczowego wydzierałam małe kawałki i naklejałam na cały pucharek używając kleju do serwetek - aby brzegi nachodziły na siebie. Nie miałam pomysłu w jaki sposób upiększyć go inaczej i brakowało mi pomysłu więc pucharek na razie jest jednokolorowy. Też wygląda ładnie i pasuje do wystroju mieszkania zwłaszcza gdy zapalę świeczkę (tea light). Jeśli znajdę odpowiedni, zarazem ciekawy papier ryżowy na pewno dokończę swoje dzieło i zamieszczę zdjęcia. Na tym etapie lampion wygląda tak. 
 


Kieliszek - Lampion
Nowe doświadczenie - ozdabianie kieliszka - czyli zabawa ze szkłem i papierem ryżowym. Kieliszek umyłam i dokładnie wytarłam. Z jednobarwnego papieru ryżowego -  białego wydzierałam małe kawałki i naklejałam na kieliszek używając kleju do serwetek tak aby brzegi nachodziły na siebie. Nóżkę kieliszka postanowiłam okleić papierem ryżowym w kolorze zielonym - szmaragdowym w ten sam sposób.Gdy cały kieliszek był już oklejony wybrałam papier ryżowy z motywem kwiatowym - jasnoróżowe główki róż, pąki oraz zielone listki. Powydzierałam te elementy z arkusza i klejem do serwetek umocowałam na uprzednio przygotowanym szkle. Na koniec cały kieliszek polakierowałam. W taki oto sposób powstał mój pierwszy lampion.
Na zdjęciu widać jak przy zapalonej świeczce uwidocznione są włókna ryżowego papieru. 
 
 


Koszyczek z lawendą
Po dłuższej przerwie powstało nowe pudełko - herbaciarka "4". Najpierw pokryłam pudełko podkładem - primerem, następnie pomalowałam dolną część farbą w kolorze ciemnego brązu (mogano). Wierzch pudełka pomalowałam na kolor biały farbą akrylową natomiast boki na kolor fioletowy (lilla). Po wyschnięciu boki wieczka pokryłam jednoskładnikowym preparatem do spękań - crackle country, a po wyschnięciu farbą akrylową w kolorze białym. W ten sposób powstał efekt spękań. Pozostał wierzch do ozdobienia.  Wybrałam  serwetkę ze wzorem w kolorze fioletowym i postanowiłam w szybki sposób ją przykleić (klejenie na żelazko). Posmarowałam wierzch herbaciarki klejem do decoupage`u i poczekałam aż wyschnie. Kolejnym krokiem było przyłożenie na to serwetki oraz papieru do pieczenia. Przyprasowałam wszystko żelazkiem i serwetka już była przyklejona do pudełka. Brzegi serwetki wystające poza pudełko "odcięłam" drobnoziarnistym papierem ściernym. Całość polakierowałam kilka razy i gotowe - widać na zdjęciu !