ozdabianie przedmiotów techniką decoupage
Tagi

Moje prace na allegro


Napisz do mnie!


środa, 21 listopada 2012
Czas na kawę - słoiczek

Słoik po kawie
znów do kawy,
w nowej odsłonie

piątek, 27 lipca 2012
Aromat ziół

Słoiczki na przyprawy
przygotowane na życzenie koleżanki
będą zdobić kuchenny blat.

To była część I

poniedziałek, 27 lutego 2012
Domek dla smakoszy kawy

Słoik do kawy nie musi zawsze wyglądać tak samo.
Może różnić się od innych na półce lub w szafce.
Może się wyróżniać i działać kusząco
na smakoszy kawy od samego rana.

Wystarczy tylko pamiętać gdzie jest kawa gdy czas na małą czarną.


 

wtorek, 26 lipca 2011
Kawa raz, kawa dwa

Dwa słoiki po kawie i znów do kawy. Ozdobione - pomalowane metodą tapowania, farbą akrylową w kolorze białym. Oklejone wycinankami z serwetek papierowych i polakierowane.

Fotki z dwóch stron.

 

piątek, 08 lipca 2011
Po kawie,do kawy ...

Ozdobiłam kilka różnych słoiczków po kawie. Pomalowałam białą farbą akrylową i okleiłam wycinankami z serwetek papierowych - głównie motywami kwiatowymi.

Może znów będą służyć do przechowywania kawy?

wtorek, 31 maja 2011
Szafirkowo

Dziś kolejny słoiczek pomalowany białą farbą akrylową i oklejony szafirkami - kwiatkami wyciętymi z serwetki. Wybrałam je, gdyż pasowały kolorem do granatowej plastikowej  nakrętki słoiczka. Ładnie wyglądają grona tych niebieskich kwiatków na cienkiej zielonej łodyżce. Są kontrastem do białego tła. Poza tym lubię je mieć w wazonie na stole, a teraz będę miała je na codzień w kuchni.

 

W naturze tak wyglądają

Prawda, że śliczne?

poniedziałek, 04 kwietnia 2011
Zielono, ziołowo

Ozdobiłam sobie dwa słoiczki po dżemie. Umyte szkło pomalowałam białą farbą akrylową dwukrotnie tapując gąbką. Następnie z serwetki papierowej wycięłam zielone gałązki przypraw i ziół (bazylia, rozmaryn, szczypiorek, pietruszka), króre przykliełam na słoiczki. Po wyschnięciu całość polakierowałam. Tak samo postąpiłam z nakrętką, przyklejając wzór - szczypiorkowy paseczek dookoła wieczka. Na koniec lakier w kilku warstwach. Gotowe! Będą przeznaczone do przechowywania przypraw, wystarczy opisać wieczka. 

 

niedziela, 27 lutego 2011
Krokusy na szkle
Tym razem malowanie na szkle. Duży słoik pomalowałam na biało farbą akrylową metodą tapowania tzn. nabierałam farbę na pędzelek gąbkowy i nanosiłam ją na powierzchnię słoika przez opukiwanie. Ten sposób nie zostawia śladów smug po pędzlu i daje ładną strukturę (gęsią skórkę). Malowałam - tapowałam słoik dwa razy, żeby tło było idealne. Następnie wybrałam serwetkę papierową z fioletowymi krokusami i wycięłam motyw. Kolejny etap to przyklejanie serwetki do słoika - użyłam w tym celu kleju do serwetek. Na wierzch serwetki nałożyłam jeszcze warstwę kleju a  po wyschnięciu całość polakierowałam dwukrotnie. Efekt przedstawiam poniżej.